Konsept - Teknik Özellikler
Teknik Özellikler
TEKNİK ÖZELLİKLER

Akıllı Ev Sistemi

Villalarda kullanılan Berker Akıllı Bina Sistemleri ile en uygun iklimlendirme şartları Jardin Eden sakinlerinin konforu düşünülerek sistem tarafından yönetilir. Sisteme mobil uygulamalar üzerinden erişerek tüm sistem kontrol edilebilir, iklimlendirme sistemi daha eve gelmeden ihtiyaca göre düzenlenerek villayı kullanıma hazır hale getirilebilir. İklimlendirme ile birlikte salon ve bahçe aydınlatmaları istenildiği gibi kullanılarak en uygun aydınlatma ortamı sağlanabilir, senaryolar dahilinde aydınlatmalar kontrol edilebilir. Uygulamada bulunan senaryolarda istenildiği gibi senaryo ekleme ve değişiklikler yapılarak aydınlatma ve iklimlendirme sistemlerinin kullanımı kişiselleştirilebilir.

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Jardin Eden’de kullanılan ve %75-80 bedava enerji sağlayan Hava Kaynaklı Isı Pompası (Heat Pump) havadan suya ısı aktaran sistemdir. Isı pompası vasıtası ile üretilen ısıtma enerjisi ısıtma pompaları ile döşemeden ısıtma sistemine gönderilerek binanın ısıtılması sağlanır. Aynı cihaz ile soğutma sezonunda da 7 C soğuk su üretilerek villalardaki fan-coil cihazlarına gönderilir ve mekanların soğutması sağlanır. Hem yazın hem de kışın, sıcak su kesintisiz olarak üretilir. Ekonomizeri sayesinde muadili ısı pompalarına göre %30 ek enerji tasarrufu sağlar. 3 kademeli akıllı defrost sistemine sahiptir ve -20 C’de bile çalışır.

Güneş Enerji Sistemleri

Jardin Eden, yenilenebilir ve çevre dostu Güneş enerjisi sistemleri kullanmaktadır. Şebekeye bağlı sistemler ile güneş enerjisinden üretilen elektrik, çift yönlü sayaç ile şebekeye aktarılır. Elektrik üretemediği zaman ihtiyacı olan elektriği sistemden alır. Fazla ürettiği elektriği YEK avantajlarından yararlanarak satabilir. Şebekeye bağlı olan bütün tüketiciler bu sistemin avantajlarından faydalanabilir.

Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik Sulama Sistemi sayesinde hem işçilikten hem de zamandan tasarruf sağlanır. Bu sistemle düzenli sulama yapılmakla beraber su tasarrufu sağlaması da ayrı bir kazanç ortaya çıkarır. Sistem tamamen el değmeden ve hiçbir personele ihtiyaç duymadan çalışır. Kontrol sistemi sayesinde toprağın suya ihtiyaç duyması halinde otomatik olarak devreye girer. Çok fazla sıcak havalarda daha fazla sulama yapabildiği gibi yağmurun yağması ile birlikte toprağın suya ihtiyacı olmayacağından sistem devreye girmez. Zaman ayarlı olduğundan sulama sistemi daha geç vakitlerde, araç ve insan trafiğinin daha az olduğu saatlerde devreye girer.

PROJE HAKKINDA

VAZİYET PLANI

Bu formda verdiğim kişisel bilgilerimin, Pana Yapı, şirket ortakları bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumların her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanmasına, saklanmasına ve paylaşımına muvafakat ediyor ve
Kabul Ediyorum